Singapore Sailing Federation
About Us   News      Calendar     Notice Board      Sailing      Programmes     Links    Contact Us        Home     Follow us on Facebook
 
 
SIM 33rd Singapore Open Windsurfing Championships
22 to 26 January 2 014
   
Organiser WAS & SSF
Venue National Sailing Centre
Classes RSX ASIAN, TECHNO 293, MISTRAL, RS:One, RACEBOARD, FORMULA
Ranking  
Entry Form
Notices of Race
Sailing Instructions

SIN_Asians_2014_SI's_vksCW 22 jan

SI amendment 1

SI amendment 2

SI amendment 3

SI amendment 4

 

 



Day One Photos    |    
Day Two Photos    |    Day Three Photos    |    Day Four Photos

Day One Video    |    Day Two Video    |    Day Three Video    |    Day Four Video

Day 1 Report    |    Day 2 Report    |    Day 3 Report    |    Day 4 Report 


Results

SIM 33rd Singapore Open Asian Windsurfing Championship 2014
Day 4 - Provisional Results for Techno 293 after 11 races
Results are final as of 16:24 on January 26, 2014
YOUTH BOY Division
Sailed: 11, Discards: 1, To count: 10, Entries: 26, Scoring system: Appendix A
Rank Division Name SailNo R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 Total Nett
1st YOUTH BOY CHAN TSZ KIT HKG-17 2 2 2 1 2 (7) 2 6 1 2 2 29 22
2nd YOUTH BOY CHENG HO YIN HKG-36 (12) 1 3 7 1 5 1 2 9 1 1 43 31
3rd YOUTH BOY WONG CHUN YAN HKG-13 5 7 1 2 7 1 (10) 5 7 4 4 53 43
4th YOUTH BOY IKEDA KENSEI JPN-174 3 6 5 6 6 8 3 4 2 3 (9) 55 46
5th YOUTH BOY THANATIP SUEBYUBON THA-24 8 9 7 (12) 4 4 5 1 12 5 7 74 62
6th YOUTH BOY SET NAING AUNG MYA-6 1 8 12 5 11 (14) 4 12 3 8 3 81 67
7th YOUTH BOY TO MING YAN HKG-14 4 3 (11) 4 8 10 11 8 5 10 6 80 69
8th YOUTH BOY SUTEE TONGON THA-23 11 (13) 4 10 3 3 8 9 8 12 5 86 73
9th YOUTH BOY HUI MAN TSUN HKG-33 6 12 15 8 5 2 16 7 4 18 (21) 114 93
10th YOUTH BOY GAN WALLACE SIN-3 7 4 14 3 20 11 12 10 (27.0 RET) 13 12 133 106
11th YOUTH BOY TING-YU WANG TPE-1 13 14 6 14 10 13 15 3 10 (16) 11 125 109
12th YOUTH BOY COELHO DAYNE IND-1 10 5 13 9 12 9 (27.0 OCS) 13 19 17 18 152 125
13th YOUTH BOY THANAKON PUMKLANG THA-91 17 (23) 9 11 9 12 20 17 16 7 20 161 138
14th YOUTH BOY YE HTET MYA-7 9 11 (20) 16 17 6 9 15 17 20 19 159 139
15th YOUTH BOY TSUNG-TSE WU TPE-2 (21) 17 8 18 13 18 13 16 13 14 15 166 145
16th YOUTH BOY OKTA M.FAUZAN INA-15 15 18 18 17 18 (24) 14 19 11 6 10 170 146
17th YOUTH BOY AMBOY RENZ ANGELO PHI-09 14 10 10 (27.0 OCS) 14 17 17 22 15 19 8 173 146
18th YOUTH BOY SERGEI KARAVAN RUS-1199 19 (20) 16 19 15 19 7 18 14 11 13 171 151
19th YOUTH BOY KEI MIURA JPN-1311 16 21 19 15 16 (23) 18 11 6 15 16 176 153
20th YOUTH BOY YOUN HONG HWAN KOR-217 (22) 15 21 13 19 15 6 14 20 21 17 183 161
21st YOUTH BOY MOHAMMAD IZZAZ SIN-786 (23) 16 17 21 22 21 19 20 21 9 14 203 180
22nd YOUTH BOY PO-YUAN CHANG TPE-3 20 19 22 20 23 22 (24) 24 22 24 23 243 219
23rd YOUTH BOY PAI RAUNAK IND-2 18 (27.0 DNC) 27.0 RET 22 27.0 RET 16 21 21 18 25 25 247 220
24th YOUTH BOY TAKUMI MIURA JPN-5180 (25) 22 23 23 24 25 23 23 23 22 22 255 230
25th YOUTH BOY AZHARIANTO DIMAS INA-5 24 24 (27.0 RET) 24 21 20 22 27.0 RET 27.0 DNC 23 24 263 236
26th YOUTH BOY WEE MARK SIN-293 (27.0 DNF) 27.0 DNC 27.0 RET 25 27.0 RET 27.0 RET 27.0 DNF 25 27.0 RET 26 26 291 264
YOUTH GIRL Division
Sailed: 11, Discards: 1, To count: 10, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Rank Division Name SailNo R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 Total Nett
1st YOUTH GIRL DUANGKAMON PHONGERN THA-51 1 2 1 2 2 1 1 1 1 (3) 1 16 13
2nd YOUTH GIRL CHOI WING CHI HKG-31 2 1 2 1 1 2 (5) 4 2 5 3 28 23
3rd YOUTH GIRL LIM SI YING YNEZ SIN-98 (6) 4 5 4 6 5 3 5 3 1 4 46 40
4th YOUTH GIRL NIIJIMA RINA JPN-1113 4 5 4 5 3 3 4 3 5 (7) 7 50 43
5th YOUTH GIRL MATSUURA KAZAMI JPN-1118 3 6 6 3 5 (12.0 RET) 2 2 4 8 9 60 48
6th YOUTH GIRL WATANABE JUNNA JPN-1027 5 3 3 7 4 4 (9) 6 7 6 5 59 50
7th YOUTH GIRL NGON PHOOE HLAING MYA-1 (12.0 DNF) 12.0 DNC 12.0 RET 6 7 6 7 7 6 2 2 79 67
8th YOUTH GIRL COELHO KATYA IND-3 7 (12.0 DNC) 12.0 DNC 8 8 12.0 DNF 8 8 8 9 6 98 86
9th YOUTH GIRL PHANG MILDRED SIN-5 (12.0 DNF) 12.0 DNC 12.0 RET 9 10 12.0 RET 6 9 9 4 8 103 91
10th YOUTH GIRL CHAN CHEYENNE SIN-11 8 (12.0 DNC) 7 10 9 12.0 DNF 10 10 10 11 11 110 98
11th YOUTH GIRL RAHMA IEDHA NURUL INA-8 (12.0 DNF) 12.0 DNC 12.0 RET 11 11 12.0 RET 11 11 11 10 10 123 111
OPEN Division
Sailed: 11, Discards: 1, To count: 10, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Division Name SailNo R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 Total Nett
1st OPEN SANDAKOV DMITRY RUS-154 2 (3) 2 1 2 3 1 1 2 1 2 20 17
2nd OPEN IKEDA TAKUMI JPN-223 (3) 2 1 3 1 2 3 2 1 3 1 22 19
3rd OPEN IKEDA KAZUSHI JPN-221 1 1 (3) 2 3 1 2 3 3 2 3 24 21
4th OPEN CHAN REYNOLD SIN-2 (5.0 DNF) 5.0 DNF 5.0 DNC 4 5.0 RET 5.0 RET 4 4 5.0 DNF 4 4 50 45
Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com

 


SIM 33rd Singapore Open Asian Windsurfing Championship 2014
Day 4 - Provisional Results for RS:X, RS:One & MOD after 12 races
Results are final as of 18:46 on January 26, 2014
RS:X MEN Class
Sailed: 12, Discards: 2, To count: 10, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Division Name SailNo R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 Total Nett
1st   BOONSAWAD EK THA-8 1 (2) 1 1 1 1 1 1 1 2 1 (8.0 RET) 21 11
2nd   CHANG HAO TPE-8 2 (3) 2 2 2 3 2 2 2 (4) 2 1 27 20
3rd   ONG LEONARD SIN-1 3 1 3 4 3 2 (5) 4 3 1 (5) 3 37 27
4th   ITABISASHI YUMA JPN-15 (6) 4 4 3 5 4 (6) 5 6 3 4 2 52 40
5th   MAGMANLAC KENDELL NICK PHI-59 4 (6) 6 6 4 5 4 3 4 6 (7) 4 59 46
6th   PHANG MERRICK SIN-7 5 5 5 5 (6) 6 3 6 5 (7) 3 5 61 48
7th   NUGRAHA ROBBY INA-7 7 7 (8.0 RET) 7 7 7 7 7 7 5 6 (8.0 DNC) 83 67
RS:X MEN YOUTH Class
Sailed: 12, Discards: 2, To count: 10, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Division Name SailNo R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 Total Nett
1st   KIKABHOY RAFEEK HKG-20 1 (2) 1 1 1 1 1 (2) 1 1 1 1 14 10
2nd   CHINAIN PATTHARADNAI THA-27 (2) 1 2 2 2 2 2 1 2 2 2 (4) 24 18
3rd   HUI KWAN NOK HKG-9 4 (5) (5) 4 3 3 5 3 3 4 3 2 44 34
4th   LEUNG TSZ CHUNG HKG-23 3 3 3 3 (6) (5) 4 5 4 3 5 5 49 38
5th   LUI YIN FUNG HKG-7 (6) 4 4 (5) 4 4 3 4 5 5 4 3 51 40
6th   WEE NICHOLAS SIN-10 5 6 6 6 5 6 6 6 6 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 7.0 DNC 73 59
RS:X WOMEN Class
Sailed: 12, Discards: 2, To count: 10, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Rank Division Name SailNo R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 Total Nett
1st   NGAI WAI YAN HKG-30 1 1 (4) 2 (4) 1 1 4 4 1 1 1 25 17
2nd   LO SIN LAM HKG-28 2 (4) 1 (5) 2 3 2 1 1 2 2 2 27 18
3rd   KAEWDUANG-NGAM SIRIPON THA-57 3 (5) (5) 1 5 4 3 2 2 3 5 4 42 32
4th YOUTH MA KWAN CHING HKG-3 (7) 3 2 3 1 2 5 5 (7) 5 6 3 49 35
5th   MEGUMI ISEDA JPN-35 4 (12.0 DNC) 3 4 3 5 4 (6) 3 4 3 5 56 38
6th   PRUMPRAI SAROCHA THA-55 6 2 6 (7) (7) 6 7 7 5 6 7 6 72 58
7th   YONG AUDREY SIN-11 (8) 7 7 (8) 6 7 6 3 8 7 4 7 78 62
8th   NG AMANDA SIN-1 9 6 8 6 8 8 8 8 6 (10) 8 (12.0 RET) 97 75
9th   SAKULFAENG KRONGKAEW THA-59 5 8 (12.0 DSQ) 9 9 9 10 9 9 8 10 (12.0 RET) 110 86
10th YOUTH LIM SI NING NICOLE SIN-2 10 (12.0 DNF) (12.0 RET) 11 10 11 9 11 11 9 9 8 123 99
11th YOUTH MOW RUTH SIN-27 11 9 (12.0 RET) 10 11 10 11 10 10 11 11 (12.0 RET) 128 104
MISTRAL ONE DESIGN Class
Sailed: 12, Discards: 2, To count: 10, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Division Name SailNo R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 Total Nett
1st MEN CHENG KWOK FAI HKG-18 -3 1 1 1 1 1 1 3 1 1 1 -4 19 12
2nd MEN LEE CHUN TING HKG-25 1 -3 2 2 2 -3 2 1 3 2 3 1 25 19
3rd MEN PHONOPPHARAT NATTHAPHONG THA-6 4 2 -6 4 4 2 -5 2 2 4 2 2 39 28
4th MEN MA YIK KAU HKG-4449 2 4 3 3 3 4 4 4 4 -5 -5 5 46 36
5th MEN CHIH KAI HSU TPE-5 5 -6 5 -6 5 6 3 5 5 3 6 3 58 46
6th MEN PAYUNGKASEM PORNANAN THA-2 6 5 4 5 6 5 6 6 -7 6 4 (9.0 DNC) 69 53
7th MEN CHUAH JUN LER SIN-5 (9.0 DNC) (9.0 DNC) 9.0 DNC 7 7 7 7 7 6 7 7 6 88 70
8th WOMEN PEI LING SU TPE-11 7 7 7 -8 -8 8 8 8 8 8 8 7 92 76

 

RS:ONE Class
Sailed: 12, Discards: 2, To count: 10, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Division Name SailNo R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 Total Nett
1st ESPOIR GUNAWARDENA CHAMEERA SRI-7 2 2 2 (3) 2 2 2 1 3 3 2 (10.0 DNC) 34 21
2nd MEN RUAMSAP PHANUTHAT THA-9 1 1 1 1 1 1 (10.0 DNC) (10.0 DNC) 1 1 3 10.0 DNC 41 21
3rd MEN MIN MIN MYA-8 4 3 (5) 4 3 3 3 3 2 2 1 (10.0 DNC) 43 28
4th WOMEN JULY HMWE MYA-1 (6) 5 4 5 6 6 4 4 4 4 4 (10.0 DNC) 62 46
5th MEN SAMPELAN MIKI INA-2 3 (10.0 DNF) (10.0 DNC) 2 4 4 1 2 5 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 71 51
6th ESPOIR RUEANGKASEM DENCHAY THA-28 (7) 6 6 7 7 7 5 6 (10.0 DNC) 5 5 1 72 55
7th ESPOIR DHIA SHAUQI INA-3 5 4 3 6 5 5 (10.0 DNC) 5 6 (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 79 59
8th ESPOIR NICHOLAS CHNG WEI JIE SIN-295 8 7 (10.0 RET) 8 8 8 6 7 7 6 6 (10.0 DNC) 91 71
9th WOMEN VAZ MALAIKA IND-4 (10.0 DNC) (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 7 10.0 DNC 117 97
FORMULA OPEN Class
Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Rank Division Name SailNo R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Total Nett
1st   LO JUN HAO SIN-11 2 (12.0 DNC) 2 1 3 1 1 22 10
2nd MASTERS CHRIS NEWMAN GBR-88 1 2 1 (5) 2 3 2 16 11
3rd   JOSHUA CHOO SIN-1 (3) 1 3 3 1 2 3 16 13
4th MASTERS HAROLD MA SIN-36 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 2 4 4 4 50 38
5th MASTERS SU PJ SIN-18 4 (12.0 DNF) 12.0 DNC 12.0 DNC 7 5 12.0 DNC 64 52
6th MASTERS GOH THYE HOCK SIN-8 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 4 5 12.0 DNC 12.0 DNC 69 57
7th MASTERS KIT HO MAS-23 5 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 77 65
8th MASTERS CHONG TSUNG WEN SIN-506 (12.0 DNC) 12.0 DNF 12.0 DNC 12.0 DNC 6 12.0 DNC 12.0 DNC 78 66
9th MASTERS RAMON BALAGUER PHI-66 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNF 12.0 DNF 12.0 RET 12.0 RET 84 72
9th   WONG MING KEI HKG-4926 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 84 72
9th MASTERS MARIANO COLOMBO ARG-11 (12.0 DNC) 12.0 DNF 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNF 12.0 DNC 12.0 DNC 84 72
RACEBOARD Class
Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Division Name SailNo R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st OPEN PAUL LEONE GBR-1111 (1) 1 1 1 1 1 6 5
2nd OPEN CHNG SAMUEL 4 (9.0 DNC) 2 2 2 2 2 19 10
3rd OPEN SEE AARON 6 (9.0 DNC) 3 3 4 3 3 25 16
4th OPEN CHEN YOONG WEND 2 (9.0 DNC) 9.0 DNF 9.0 DNF 3 4 4 38 29
5th OPEN JOE CHUA SIN-18 (9.0 DNC) 4 9.0 DNC 5 5 9.0 DNC 41 32
6th OPEN WANG XIAO JIE 17 (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 6 6 5 44 35
7th OPEN KHAW MEISI 91 (9.0 DNC) 5 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 50 41
8th OPEN OGAWA ESTHER 5 (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 54 45
Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com

 

 

5th SIM Windsurfing Championship 2014
Day 2 - Final results after 7 races
FINAL RESULTS 
5.6M INTERMEDIATE MEN Division
Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Class Division Name Gender SailNo School R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Total Nett
1st 5.6M INTERMEDIATE MEN WILSON CAI WEI CHENG MALE 1B SMU 1 1 1 1 1 1 (3) 9 6
2nd 5.6M INTERMEDIATE MEN MARCUS LOW MALE 8B SIM 2 2 (3) 3 3 2 1 16 13
3rd 5.6M INTERMEDIATE MEN BENJAMIN NG YI TING MALE 4B SIM 3 (5) 2 2 4 4 5 25 20
4th 5.6M INTERMEDIATE MEN YEO KEE CHAO LIONEL MALE 5B NUS (4) 4 4 4 2 3 4 25 21
5th 5.6M INTERMEDIATE MEN PETER CHUA BI ZE MALE 7B SMU (5) 3 5 5 5 5 2 30 25
6th 5.6M INTERMEDIATE MEN TAN JIT HAO MALE 3B NTU 6 (7) 6 6 7 6 6 44 37
7th 5.6M INTERMEDIATE MEN MIGUEL WONG MALE 6B NUS (9.0 DNF) 6 9.0 DNF 7 6 7 9.0 DNF 53 44
8th 5.6M INTERMEDIATE MEN LIEW HAO RAN MALE 2B NTU (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 63 54
6.2M INTERMEDIATE MIXED Division
Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Class Division Name Gender SailNo School R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Total Nett
1st 6.2M INTERMEDIATE MIXED MELVIN HUANG MALE 258 SIM 1 1 (2) 1 1 2 2 10 8
2nd 6.2M INTERMEDIATE MIXED KYNE ALDRICH CHAN ZHENG WEI MALE 250 SMU 2 2 1 (3) 3 1 1 13 10
3rd 6.2M INTERMEDIATE MIXED CHOW JIEHAO MALE 255 NUS (5) 3 3 2 2 3 4 22 17
4th 6.2M INTERMEDIATE MIXED SEAN LIN MALE 253 SIM 3 (5) 4 5 4 4 3 28 23
5th 6.2M INTERMEDIATE MIXED ZHENG TIAN WEI MALE 251 SMU (6) 4 5 4 5 6 5 35 29
6th 6.2M INTERMEDIATE MIXED WELDON SNG MALE 254 NUS 4 6 (7.0 DNF) 6 6 5 6 40 33
4.7M INTERMEDIATE WOMEN Division
Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Class Division Name Gender SailNo School R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Total Nett
1st 4.7M INTERMEDIATE WOMEN MAN JING QI FEMALE 2R SIM 2 1 1 2 1 1 (3) 11 8
2nd 4.7M INTERMEDIATE WOMEN GUI WAN YING FEMALE 4R SMU 1 (4) 3 1 3 2 1 15 11
3rd 4.7M INTERMEDIATE WOMEN PANG XIN HUI FEMALE 5R SMU 3 3 2 (4) 2 3 2 19 15
4th 4.7M INTERMEDIATE WOMEN CLARICE CHEW YA TING FEMALE 6R SIM (5) 2 5 3 4 5 5 29 24
5th 4.7M INTERMEDIATE WOMEN TAN RUILING CHERYLIN FEMALE 3R NUS 4 (5) 4 5 5 4 4 31 26
6th 4.7M INTERMEDIATE WOMEN LOO ZHI PING ALICIA FEMALE 1R NTU 6 (7.0 DNS) 6 6 6 6 6 43 36
4.0M NOVICE MEN Division
Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Class Division Name Gender SailNo School R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Total Nett
1st 4.0M NOVICE MEN PHAM NHAT QUAN ANH MALE 9 SMU (2) 1 2 1 1 1 2 10 8
2nd 4.0M NOVICE MEN WILLIAM CAI MALE 106 SMU (3) 2 1 2 2 2 1 13 10
3rd 4.0M NOVICE MEN NG YONG JIE DOMINIC MALE 108 NUS 1 5 3 3 4 (8) 5 29 21
4th 4.0M NOVICE MEN BRIAN CHEONG MALE 116 SIM (5) 4 5 5 3 5 3 30 25
5th 4.0M NOVICE MEN SAMUEL CHONG MALE 115 SIM (6) 3 4 4 6 4 4 31 25
6th 4.0M NOVICE MEN ULYSSES CHONG MIN ZHEN MALE 8 NUS (9.0 DNF) 7 6 6 5 3 6 42 33
7th 4.0M NOVICE MEN RAGAVAN S/O VIJAYAN MALE 16 NTU (9.0 DNF) 6 7 7 7 6 7 49 40
8th 4.0M NOVICE MEN LI ZIYANG MALE 114 NTU 4 (8) 8 8 8 7 8 51 43
4.0M NOVICE WOMEN Division
Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Class Division Name Gender SailNo School R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Total Nett
1st 4.0M NOVICE WOMEN LEE PECK KHEE FEMALE 203 SMU (1) 1 1 1 1 1 1 7 6
2nd 4.0M NOVICE WOMEN JUSTINE TAN JIA MIN FEMALE 11 SMU 2 2 2 (3) 3 3 2 17 14
3rd 4.0M NOVICE WOMEN RACHEL LOW XUE LI FEMALE 201 SIM 3 3 (8.0 DNS) 2 2 2 3 23 15
4th 4.0M NOVICE WOMEN LAU SI MIN JANNELLE FEMALE 205 NUS (8.0 DNF) 5 3 4 5 4 4 33 25
5th 4.0M NOVICE WOMEN AO RUI SHIAN FEMALE 204 NUS (8.0 DNS) 4 4 5 4 5 5 35 27
6th 4.0M NOVICE WOMEN KANG AI LIN FEMALE 7 NTU (8.0 DNS) 8.0 DNS 8.0 DNS 6 6 8.0 DNF 8.0 DNS 52 44
7th 4.0M NOVICE WOMEN TEO XIU YING (SARAH) FEMALE 202 SIM (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 56 48

 

Back to Calendar
 
acrobat readerPlease use the link to download Adobe Acrobat Reader if required.